ANTS FOR DUMMIES

Ants for Dummies

Ants for Dummies

Blog Article

Въпреки че тези продукти не притежават силен аромат, също могат да объркат феромонните пътеки на мравките – още повече, като се има предвид свойството на солта да абсорбира миризми.

И вие ли сте изненадани? Тогава не забравяйте да прочетете цялата информация, която сме подготвили за вас, за да знаеш каква е мравката с крила, откъде идва, функциите и нуждите като хранене или размножаване.

И все пак, когато се заровим малко по-надълбоко, разбираме, че те всъщност са две различни животни, които, въпреки че споделят много общи неща, са и различни.

Освен с антенки и очи, мравката общува изключително чрез феромони. Тези вещества се изпускат от коремните жлези и оставят за другите информация, която служи едновременно за личен документ и пълна описание на околната среда. По този феромон другите разбират пола, кастата на мравката, сигнал за заплаха, маркирана писта за храна, вода, здравен картон и др. Всяка мравка разполага с хранително хоботче с мощни челюсти (мандибули). Челюстите са специализирани при видовете и кастите, а основно служат за рязане, дъвкане, трошене или атака. Коремът съдържа две отделения за храна. Едното се ползва от мравката за смилане, а другото е като раница, в които храната се складира за да се занесе до мравуняка. За разлика от повечето насекоми, мравката има силно стеснение в кръста. Талията се състои от две полуфиксирани части и е много гъвкава. Тази структура позволява подвижност и бързо обръщане на посоката, важно за подземния живот или внезапна смяна в пътя за колонията. Някои мравки имат жила, разположени на задниците си, за атака и защита от нападатели.

Технически принадлежат към раздел ципокрили заедно с осите и пчелите, но де факто криле имат само мъжките индивиди и кралиците, и то само при чифтосването (роене).

 Нашествията на мравки са много неприятни, особено, когато забележите членестоногите насекоми да пълзят по плотовете в кухнята ви. Мравуняците, в които живеят,  се изграждат  под камъни и цепнатини, в почвата и дървесината. Някои видове са се приспособили да живеят в жилищата на хората.

След като знаете малко повече за поведението на мравките ще ви разкажем какви продукти за мравки да използвате, за да им противодействате и как да използвате правилно тези продукти за борба с мравки. Ще разгледаме Мравки малко повече подробности за това по-долу.

В света на мравките всички те изглеждат еднакви за нас. Но не е така, в действителност има много различни видове, които ни изненадват в по-голяма или по-малка степен.

Това ще предпази съдинката от набезите на мравките и други пълзящи насекоми.

Независимо че са дребни и незабележими, мравките са удивителни създания и наблюдението им е интересно не само за специалистите, които се занимават с тях, но и за хората, неизкушени от науката, но запазили интереса си към природния свят.

Не ядат дървото, но прокопават тунели и галерии в него. С други думи, ако имат благоприятни условия като достатъчно влага и достъп до храна, тези мравки могат дори направят колония в основите на къща.

Единственият начин да бъдат различени е генетичен анализ на екземплярите. В други ситуации два близкородствени вида, но различаващи се по външен вид могат лесно да се размножават и да образуват хибридно поколение.

Срещат се при някои видове мравки. Представляват едра форма работнички, която се характеризира с по-голяма глава и силни видоизменени челюсти, приспособени за отбрана. Освен с челюсти, могат да нападат и с отрова.

За да осигурят храна, защита и размножаване за своята колония, те действат като един организъм.

Report this page